O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

ZÁJEZD - UZBEKISTÁN A KAZACHSTÁN

Vzdálené země s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, berou nás tam za bratry a dost nás toho spojuje. Hlavní trasa Hedvábné stezky zanechala v Uzbekistánu spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života. Kazachstán bývá neprávem turisty opomíjen, ale my objevíme zajímavosti jeho minulosti i současného ekonomického vzestupu. Zájemci mohou navštívit legendární kosmodrom Baikonur.

Termíny a ceny:
10.6. - 25.6. 2017, 16 dní, 59 590,-   Uzbekistán + Kazachstán
10.6. - 18.6. 2017, 9 dní, 36 690,-    jen Uzbekistán
18.6. - 25.6. 2017, 8 dní, 37 990,-    jen Kazachstán

REZERVOVAT /poslat dotaz

s anglicky nebo rusky mluvícím průvodcem možno individuálně i v jiných termínech

UZBEKISTÁN A KAZACHSTÁN - zájezd

Program cesty:

1. - 2. den: Letecký přesun do Taškentu, ubytování v hotelu. Památník nezávislosti, bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zdobnými stanicemi, náboženský komplex  Hazrati Imam, Páteční mešita, podle času Timurovo muzeum.

3. - 4. den: Přejezd vlakem do klenotu světové architektury - legendárního města Samarkand (UNESCO). Náměstí Registán se třemi madrasami, obrovská mešita Bibi Chánum, tyrkysový komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Timura Lenka a  Ulughbeka Gur-e Amir, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem a domělým sarkofágem s rukou proroka Daniela, pestrý bazar Siab). Výlet přes hory do rodiště Timura Lenka - Šahrisabz (UNESCO) - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

5.-6. den: přejezd vlakem do Buchary, prohlídka starobylého města (UNESCO) - bucharská pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích.

7. - 8. den: Přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amu Darya do Urgenče a dále do bývalého centra obchodu s otroky Chivy. Prohlídka pohádkového a stále živého historického jádra města Chiva - Ičan Kala (UNESCO), pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

9. – 10. den: Tento den se přidají cestující, kteří mají zájem jen o cestu po Kazachstánu a přiletí z Prahy do Astany, kde budou vyzvednuti na letišti. Přelet přes Taškent do hlavního města Kazachstánu, Astany. Prohlídka metropole symbolizující  kazašský ekonomický rozvoj s megalomanskými architektonickými díly. Obří mešita Nur-Astana, prezidentský palác, palác usmíření (Norman Foster), sluneční věž Bayterek, Památník nezávislosti...

11. - 12. den: Přelet do Kyzylorda, přejezd vlakem do Aralsku, někdejší rybářské metropole. Zbytky Aralského jezera, toulky po hřbitově lodí v poušti, kde bývalo moře. Přejezd podél řeky Syr Darya do města Baikonur.

13. den: Za příplatek cca 420 USD možnost jednodenní návštěvy prvního a největšího kosmodromu světa Bajkonur, odkud vzlétl i Jurij Gagarin a Sputnik 1. Místo toho bude možný výlet do kazašských stepí.

14. - 15. den: Přelet z Kyzylordy do unikátního velkoměsta Alma-Aty pod horami Zailijský Altanau. Prohlídka největšího kazašského města, např. centrální mešity, rozsáhlého náměstí Respublika Alany s památníkem nezávislosti, katedrály Zenkov, tržiště Zelený bazar, atd.

16.den: Přelet do Prahy.

Cena s letenkou:  

Uzbekistán    36690   10.6. - 18.6. 2017
Kazachstán    37990   18.6. - 25.6. 2017
Uzbekistán a Kazachstán    59590    10.6. - 25.6. 2017


Cena zahrnuje:  Letenku z ČR, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím a snídaní (hotely a penziony běžné úrovně), doprava vlaky, autobusy, nájemní dopravou, MHD, místní přelety (1 v Uzbekistánu, 2 v Kazachstánu, přelet Uzbekistán-Kazachstán), zvací formality pro vstup do země, mezinárodní letenku z Prahy (po dohodě i z Vídně), pojištění CK pro případ úpadku.
Cena nezahrnuje:  poplatek za vízum (60 USD pro Uzbekistán, Kazachstán nyní bez víz, může se změnit), stravu kromě snídaní v ubytování, fakultativní výlet do kosmodromu Baikonur (cca 420 USD/11190Kč), vstupné, pojištění.
Příplatek za single – Uzbekistán 3900,-, Kazachstán 3600,-

Víza je potřeba řešit min. 2 měsíce před odletem.
Zájemci o Baikonur tour - nutno řešit min. 70 dní před odletem.

Uzbekistán a Kazachstán

Almaty
Kazachstán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
Uzbekistán
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Gruzie Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka