O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

UZBEKISTÁN - cesta do srdce hedvábné stezky

so 16.9. - ne 1.10.2017 - 16 dní 44.990,- vč.letenek -

REZERVOVAT

s rusky nebo anglicky mluvícím průvodcem možno kdykoliv již pro 2 a více osob

Představte si dalekou zemi s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, lidé tam milují naši zemi a máme toho tolik společného! Takový je Uzbekistán.
Hlavní trasa Hedvábné stezky zde zanechala spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, muslimské školy, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života.
Kromě památek si okamžitě oblíbíte také místní lidi, kteří jsou velmi přátelští a pohodoví.

Plán cesty:

 1. - 3. den
letecký přesun do Taškentu (prohlídka Timurova muzea, památník Nezávislosti), přelet do střediska Karakalpacké autonomní republiky města Nukus, bývalý rybářský přístav Mujnak u pouště, která zbyla z původního Aralského jezera (lodě rezivějící na někdejším jezerním dně, Muzeum Aralského jezera)

4. - 6. den
výlet do pouště Kyzylkum k 2 000 let starým hliněným pevnostem Ajaz Kala a Toprak Kala z dob Chórezmské říše (nocleh v tradičních jurtách u slaného jezera Ajaz Kul), cesta podél majestátního toku řeky Amudarji do bývalého centra obchodu s otroky Chivy (historické jádro města Ičan Kala UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži)

7. - 9. den
přesun pouští Kyzylkum do starobylého města Buchara UNESCO (bucharská pevnost, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení)

10. - 12. den
karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj, perla světové architektury legendární město Samarkand UNESCO (náměstí Registán se třemi medresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem, pestrý bazar Siab), rodiště Timura Lenka Šahrisabz UNESCO (portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců)

13. - 16. den
přesun moderním vlakem do Taškentu a dále k Čarvačské přehradě (860 m) v pohoří Čatkal, které je výběžkem Ťan-šanu, možnost výstupu na Malý Čimgan (2 097 m), návrat do Taškentu (bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zajímavě vyzdobenými stanicemi, Páteční mešita), návrat do ČR.

Cena: 44.990,-

Cena zahrnuje: letenku Praha – Taškent – Praha v optimální knihovací třídě, česky mluvícího průvodce (min. 6 os.), vnitrostátní přelet, dopravu vlaky, busy, minibusy, taxi, ubytování v penzionech, asistenci partnerské CK, pojištění CK pro případ úpadku.
Nezahrnuje: cestovní připojištění, stravu, uzbecké vízum 60 USD, vstupné cca 40 USD, zvací dopis

REZERVOVAT

Volitelné rozšíření: Ferganská dolina

16. den: Přejezd přes hory do obilnice Střední Asie – Ferganské doliny. Kokand – palác a mauzolea chánů, Páteční mešita, bazar atd.
17. den: Margilan – zajímavé seznámení s výrobou a zpracováním hedvábí, hlavní uzbecké suroviny.
12. den: Přesun do Čimganu, horského městečka v Ťan-Šanu.
13. den: Návrat do Taškentu, nákup dárků na bazaru, odlet do Prahy.


Cena v Kč: 5 790,-

V ceně je: doprava (veřejná – minibusy, nájemní – minibusy, taxi), exkurze do výrobny hedvábí, ubytování (penziony a turistické hotely – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, horský vůdce a místní průvodci dle potřeb, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras: letecky 9 000 km, vlaky, busy a auty 2 100 km, pěšky 5x 3-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-33 °C, sušší než u nás
Odlety: Praha

V ceně je: letecká doprava do Taškentu a zpět a přelet Taškent – Urgenč včetně tax a poplatků, doprava (veřejná – lůžkový vlak Samarkand – Taškent, minibusy, nájemní – minibusy, taxi),  ubytování (penziony a turistické hotely – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x noc v jurtě s večeří a snídaní,), asistence místní partnerské CK , český průvodce a místní průvodci dle potřeb, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

REZERVOVAT

O'zbekiston Respublikasida

Uzbekistán, Samarkand
Uzbekistán, Kokand
Uzbekistán, Buchara
Uzbekistán, Chiva
Uzbekistán, Chvia
Uzbekistán, Taškent

Více fotek naleznete ve fotogalerii Uzbekistán.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Gruzie Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka